DZIEŃ BABCI I DZIADKA ORAZ INNE SKARBUSIOWE WIEŚCI 2022/2023

14 lutego 2023

Dzień Babci i Dziadka oraz inne „skarbusiowe” wieści

Końcówka stycznia i początek lutego to bardzo pracowity okres w żuciu najmłodszych „złotych skrzatów”.

30 stycznia.2023r „Skarbusie” zorganizowały Dzień Babci i Dziadka. Przygotowania trwały od dłuższego czasu, bo maluszki miały w związku z uroczystością dużo pracy. Zaprezentowały bogaty program okolicznościowy z recytacją wierszy, śpiewem piosenek oraz tańcami. Obdarowały swoich dziadków czerwonymi lampionami oraz laurkami. Goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek oraz pamiątkowe fotografie ze swoimi wnukami.

W następnym tygodniu 7 lutego mieliśmy w przedszkolu Szalony Bal Karnawałowy. Tańczyliśmy ile się dało. Były tańce solowe, w parach ora zespołowe, w kole. Formowaliśmy karnawałowe pociągi oraz węże. Było głośno, szałowo, bo karnawałowo. Bawiliśmy się przy najlepszych dziecięcych i młodzieżowych przebojach. Bal zakończył się sesją fotograficzną oraz słodkim poczęstunkiem.

Natomiast 10 lutego obchodziliśmy w grupie maluszków Dzień Pizzy. Dowiedzieliśmy się z jakiego kraju pochodzi ta smaczne danie oraz jakie składniki są potrzebne do jego przygotowania. Kulminacyjnym punktem dnia było przygotowanie pizzy na cieście drożdżowym z bogatą bazą smakowitości na jej wierzchu. Wspaniale smakowała wykonana przez dzieci pizza i pałaszowana w towarzystwie kolegów i koleżanek.

Oj, działo się działo!