Grupa I- "SKARBUSIE"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzień Wiosny 2023

Dzień Wiosny 2023

Skarbusie” z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Złotoryi biorą udział w Wiosennym wyzwaniu edukacyjnym.

Jest to 3-dniowa aktywność przedszkolaków polegająca na realizowaniu różnego rodzaju zadań związanych tematycznie z wiosną.

Pierwszym zadaniem było udekorowanie sali na przyjęcie tajemniczego gościa oraz zorganizowanie „zielonego śniadania”.

W miniony piątek (17 marca) na stole pojawiły się więc: sałata, rzodkiewka, papryka, pomidorki, serek, jajka. – Dzieci same komponowały smakowite kanapki, które potem pałaszowały z wielkim apetytem. Popijały zielony sok, dodający mocy i poweru. Zadanie było smaczne, wykonane na „6” – wspominają nauczycielki.W drugim dniu wiosennego wyzwania edukacyjnego (20 marca) maluszki bawiły się w ogrodników. Wysiewały owies w świątecznych skorupkach. Musiały wypełnić doniczki ziemią i wysypać nasionka. Sadziły również sadzonki bratków i stokrotek do skrzyneczek. Wiosna zawitała do ich kącika przyrody.

Tego samego dnia wybrali się do mieszkańców Złotoryi. Napotkanym po drodze osobom wręczali zielone serduszka z wiosennymi życzeniami.

W ostatnim dniu (21 marca) „Skarbusie”, wspólnie ze starszymi przedszkolakami z pozostałych dwóch grup, wzięły udział w wiosennym korowodzie z marzanną alejkami w pobliżu przedszkola. Podczas marszu skandowały hasła na pożegnanie zimy i śpiewały piosenki. Marsz zakończyło uroczyste spalenie kukły na placu przedszkolnym.

Zwieńczeniem akcji było spotkanie z wyczekiwanym gościem, panią wiosną. Dzieci opowiedziały jej o wykonanych zadaniach oraz zatańczyły z nią do muzyki kilku wiosennych piosenek. Tajemniczy gość obiecał dużo zmian w przyrodzie i poprawę pogody.

29 marca 2023

Dzień Kobiet 2023

23 marca 2023

Galeria

  • Powiększ zdjęcie  Dzień Pizzy.

    Dzień Pizzy.