PASOWANIE I INNE "SKARBUSIOWE" WIEŚCI 2022/2023

14 lutego 2023

Początek grudnia obfitował w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Złotoryi w kilka ciekawych dni.

2 grudnia maluchy zostały pasowane na przedszkolaka. W uroczystości uczestniczyli rodzice najmłodszych dzieci. „Skarbusie” z grupy 1. zaprezentowały program artystyczny. Wspólnie odśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersze oraz zatańczyły. Złożyły uroczyste przyrzeczenie, które podpisały odciskiem swojego palca. Otrzymały pamiątkowe dyplomy, poduszeczki przedszkolaka oraz inne prezenty. Zakończeniem tej miłej imprezy był słodki poczęstunek dla dzieci z tortem i sokiem.

5 grudnia do przedszkolaków ze „złotych skrzatów” przyszli górnicy. Dzieci miały okazję zobaczyć galowy strój górnika ze złotymi guzikami i czapką z pióropuszem oraz odzienie robocze do pracy pod ziemią. Górnicy opowiedzieli dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni oraz wydobywanych pod ziemią „skarbach”. Przedszkolaki chętnie przymierzały górniczą czapkę. Podziękowały gościom za przybycie oraz zapozowały do pamiątkowej fotografii.

6 grudnia dzieci przywitał dzwonek mikołaja. Gość z dalekiej zimowej krainy przybył do ku ich wielkiej uciesze. Dzieci powitały mikołaja piosenką i tańcem. Przed rozdaniem paczek i prezentów gość zapytał czy były grzeczne i czy zawsze słuchają dorosłych. Zapewniały, że tak, więc zostały obdarowane paczkami ze słodyczami oraz zabawkami.

Wzruszające było przytulanie się do mikołaja oraz okazywanie mu w ten sposób swojej radości. Nikt nie bał się pana z brodą w czerwonym ubraniu, który obiecał, że za rok znowu odwiedzi dzieci.