ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022/2023

14 lutego 2023

Dzisiaj w złotoryjskim magistracie burmistrz Robert Pawłowski spotkał się z laureatami dwóch konkursów.

Pragnę wszystkim podziękować za udział w naszym konkursie. Macie w sercach to, aby nasze miasto wyglądało coraz piękniej i przyczyniacie się do tego – powiedział burmistrz Robert Pawłowski. – Ja tylko dodam, że współczuję komisji konkursowej, gdyż wszystkie prace były piękne, a ogródki jeszcze piękniejsze – dodał zastępca burmistrza Paweł Kulig.

Na początek, jako pierwsze swoje nagrody i wyróżnienia odebrały dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym Sprzątanie Świata – Polska 2022 pn. „Wszystkie śmieci nasze są”.

Kolejne miejsca zajęli kolejno: przedszkole – Kacper Czaja, Aleksandra Maciejewska, Filip Węgliński, wyróżnienie (Adam Trzciński i Kornelia Bochra); szkoła podstawowa, klasa 1-3 – Zofia Szczepańska, Hanna Misaczek, Julia Charytoniuk, wyróżnienie (Amelia Karlak); szkoła podstawowa, klasa 4-8– Wojciech Siwik, Łukasz Strzelczyk, Filip Zieliński, wyróżnienie (Antoni Kacprzak, Przemysław Mackiewicz).

Następnie nagrody odebrali dorośli. W kategorii najładniejszy balkon pierwsze miejsce zajęła Halina Durkalec, a drugie Magdalena Karbowiak. W kategoria najładniejszy ogródek przydomowy na posesji wielorodzinnej kolejne miejsca zajęły: Maria Goleń, Helena Gudzowska, Danuta Gębacka.