ŚWIĘTO DYNI 2022/2023

13 lutego 2023

Dzień Dyni u maluchów w przedszkolnej „jedynce”, mimo że zorganizowany na ostatnią chwilę, w ostatni piątek października, przebiegł w miłej zabawowej atmosferze.

„Skarbusie” miały okazję poznać różne rodzaje dyń, określać ich kolory, porównywać wielkość.

Dyniowy stworek najpierw zaprosił dzieci do gimnastyki twarzy.

Następnie dzieci poznały różne etapy rozwoju dyni, jej budowę oraz wygląd od środka. Poznawały ją wielozmysłowo (m.in. smakowały dyniowe placki).

Był również dyniowy taniec oraz zabawy sportowe. Nie zabrakło także motywów sportowych (dyniowy slalom, skok przez dynie).

– Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację tego fajnego dnia. Czekamy na kolejne pełne niespodzianek i fajnych zabaw dni z kalendarza świąt nietypowych – mówią nauczycielki.