WESOŁO I JESIENNIE W PRZEDSZKOLU 2022/2023

13 lutego 2023

Ostatnie dni obfitowały w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Złotoryi w ciekawe wydarzenia, wycieczki i uroczystości.

Podczas Dnia Jabłka było zdrowo wesoło i… jabłkowo. „Eko-Skrzaty” przygotowały się do zimy robiąc kompoty z jabłek, gruszek i śliwek.

Następnie obchodzono Światowy Dzień Zwierząt. Na przedszkolnej scenie pojawiły się: wilk, wiewiórka, lis i kot. Dodatkowo przedszkolaki postanowiły pomóc zwierzętom ze schroniska, zbierając karmę dla psów i kotów.

Podczas święta drzew wszyscy dowiedzieli się jakie znaczenie mają one dla czystości powietrza. Dodatkowo dzieci złożyły obietnicę dbania o rośliny.

Dzień później wybrały się na warsztaty „Od ziarenka do bochenka”. Samodzielnie przygotowały zaczyn, ciasto i piekły rogaliki z konfiturą w tradycyjnym piecu chlebowym. Na koniec przyszedł czas na poczęstunek.