PODSTAWY BEZPIECZEŃSTWA OD NAJMŁODSZYCH LAT 2022/2023

13 lutego 2023

W Przedszkolu Miejskim nr 1 w Złotoryi odbyło się spotkanie z policjantkami.

W formie zabaw i gier dzieci zapoznały się z zawodem policjanta, przypomniały sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

W spotkaniach z dzielnicową oraz oficerem prasowym uczestniczyły maluchy i starszaki. Policjantki mówiły o tym do jakich niebezpiecznych sytuacji może dojść przez nieuwagę lub niewłaściwe zachowanie. Przypominały w jakich miejscach można przechodzić przez jezdnię, a gdzie jest to zabronione i niebezpieczne.

– Z uwagi na aktualną porę roku, mówiłyśmy także o wpływie odblasków na bezpieczeństwo zarówno pieszych, jaki i rowerzystów, czy też osób na hulajnogach – wspomina mł. asp. Dominika Kwakszys, rzeczniczka prasowa KPP w Złotoryi.

Na pamiątkę dzieci otrzymały tematyczne kolorowanki.