DZIAŁO SIĘ W PRZEDSZKOLNEJ "JEDYNCE" 2022/2023

13 lutego 2023

W ubiegłym miesiącu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Złotoryi obchodziły wiele uroczystości z kalendarza świąt nietypowych.

Na początek przedszkolaki ubrane w nakrapiane stroje, obchodziły Światowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, odkrywania dziecięcych talentów i otwartości. Młodzi złotoryjanie mieli możliwość udziału w wielu aktywnościach oraz zabawach (zakodowane kropelki, łączenie połówek kolorowych kropek w pary czy też odbijanie palców na zakropkowanych obrazkach).

Później wszyscy aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata i z dużym zaangażowaniem sprzątali śmieci w najbliższym otoczeniu przedszkola, ucząc się przy okazji segregacji odpadów.

Kolejnym pełnym atrakcji świętem był Dzień Przedszkolaka, który obfitował w wiele zabaw integracyjnych z użyciem chusty animacyjnej, tunelu oraz zabaw ruchowych przy muzyce. Były również życzenia dla przedszkolaków i słodkości.

Podczas Dnia Jabłka przedszkolaki zgromadziły się na przedszkolnej wystawie jabłka różnych gatunków i w różnych barwach. Rodzice najmłodszych przedszkolaków przynieśli przetwory (chipsy, suszone jabłka, soki, szarlotki, ciastka, musy, konfitury, a także piankowe słodycze o smaku jabłkowym). Maluchy sprawdzały czy jabłka potrafią pływać oraz jak są zbudowane. Wyciskały sok z użyciem sokowirówki. Wykonywały zadania z jabłkiem w roli głównej. Segregowały owoce według koloru oraz wielkości.

Zwieńczeniem miesiąca września był Dzień Chłopaka. Wszyscy chłopcy byli tego dnia głównymi bohaterami. Zorganizowano dla nich wiele zabaw i konkursów (m.in. rzut do celu, przechodzenie pod kijem, skok w dal). Podsumowaniem dnia była sesja w fotobudce oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

– Każdy z tych uroczystych dni był wspaniałą okazją do odkrywania, doświadczania i edukacji poprzez zabawę. Był ogromnym zasobem radości i dziecięcego entuzjazmu oraz sposobem na zaspakajanie ciekawości poznawczej. Im więcej takich dni, tym więcej zadowolenia i uśmiechu na twarzach małych przedszkolaków, a przecież o to głównie chodzi – uważają nauczycielki.